Bizim Mekan.. TopLann
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Massa'nın İspanya'da hedefi birincilik

Massa'nın İspanya'da hedefi birincilik Empty Massa'nın İspanya'da hedefi birincilik

Mesaj  sekherrr Salı Tem. 01, 2008 8:08 pm

Bahreyn Grand Prix'sinin galibi Felipe Massa, geçtiğimiz yıl kazandığı İspanya GP'sinde yine ilk sırayı alarak bu sezon üst üste ikinci birinciliğine ulaşmayı hedefliyor.

Finiş göremediği ve yoğun eleştiriler aldığı ilk iki yarıştan sonra Bahreyn'de mutlu sona ulaşan Ferrari pilotu Massa, İspanya Grand Prix'sini de kazanmayı hedefliyor.

Takım arkadaşı Kimi Raikkonen gibi Barcelona'da çekişmeli bir yarış bekleyen Massa, "en iyi performansımızı göstermemiz halinde çok iddialı olacağımızı düşünsem de bu yarış da diğerleri gibi zorlu olacak" dedi.

Formula 1'de bir yarıştan diğerine herşeyin değişebileceğini vurgulayan Massa, "bu pistte daha geçtiğimiz hafta test yaptık, ama şimdi araca bindiğimde aynı perfomansı, rahatlığı ve uyumu bulacağımın garantisi yok. Geçen yıl burada kazandım ve dürüst olmak gerekirse benim için unutulmaz bir yarıştı" dedi.

Felipe Massa pole'da başladığı geçtiğimiz yılki İspanya GP'sini Lewis Hamilton'ın yedi saniye önünde kazanmış, asıl mücadeleyi startta Fernando Alonso ile yaşamıştı:

"Alonso kendi seyircisi önünde ve güçlü aracıyla çok kararlı görünüyordu. İkimiz arasında sert bir mücadele yaşandı. Yarışa çok iyi başladım ve ilk viraja avantajımı koruyarak girdim ve Alonso beni geçmek için herşeyi denedi.

"Tek şansının beni ilk virajda geçmek olduğunu biliyordu, bir ara araçlarımız temas bile etti. Önde kalmayı başardım ve sonrasında yarışın kontrolünü ele geçirmek zor olmadı."

2009 sezonunda lastik koruyucu kılfların kullanımının yasaklanmasına birçok pilot gibi karşı çıkan Felipe Massa, "performans ve daha önemlisi güvenlik açısından bu yasağı desteklemiyorum" dedi.

sekherrr
çaylak
çaylak

Kişi sayfası
Rep Puanı:
Massa'nın İspanya'da hedefi birincilik Left_bar_bleue0/0Massa'nın İspanya'da hedefi birincilik Empty_bar_bleue  (0/0)